Z JAKIEGO MATERIAŁU WYKONUJEMY ŻAGLE ?

W swojej ofercie mamy 3 rodzaje materiałów:

Siatka poliestrowa na bazie pcv 270g/m2
Podstawowym materiałem,  z którego standardowo wykonujemy żagle przeciwsłoneczne jest siatka poliestrowa na bazie pcv 270g/m2, jest to materiał, który nie chroni przed deszczem. Materiał posiada certyfikat trudnopalności i występuje tylko w fabrycznie białym kolorze.  Jest bardzo stabilny wymiarowo - szybciej wyrwą się oczka mocujące, niż uda się rozciągnąć materiał choćby o 1 cm. Z tego materiału produkujemy wszystkie formaty z cennika oraz żagle na wymiar indywidualny.


Decor 200g/m2
Materiał z segmentu premium  -  100 % poliester  podobny do tkaniny parasolowej znanej z ogródków piwnych,  który chroni przed słońcem i  deszczem. Występuje w 4 kolorach: białym, ecru, popielatym i zielonym. Wodoszczelność tkaniny powoduje, że żagiel powinien być zamontowany pod kątem i odpowiednio napięty, aby umożliwić wodzie swobodne spływanie.


Decor 200gr/m2 z zadrukiem
Materiał z segmentu premium - jest to 100% poliester zadrukowany jednostronnie metodą sublimacji, druga strona tkaniny pozostaje biała – ty decydujesz z której strony pozostanie z grafika. Materiał chroni przed słońcem i deszczem. Do wyboru 5 wzorów z grafiką w 5 różnych rozmiarach.


JAK ŻAGLE ZACHOWUJĄ SIĘ NA WIETRZE? 

Na wietrze żagle zachowują się jak żagle na łódkach/jachtach to jest - łapią wiatr. Im większa powierzchnia żagla tym częściej trzeba go demontować.  Przy bardzo zmiennej pogodzie w naszym kraju - nie ma takiej możliwości, że zawiesimy  żagiel na wiosnę i zamontujemy dopiero jesienią. Jeśli mają wystąpić silniejsze wiatry – żagle należy wcześniej zdemontować.   Jeśli miejsce w którym ma wisieć zacieniać jest dodatkowo narażone na silne podmuchy wiatru – wówczas proponujemy zakup żagli rozsuwanych w przypadku których -  siły działające na żagiel są bardzo korzystnie rozłożone. Zacieniacze te posiadają punkty montażowe rozmieszczone co ok. 50cm. Takiego żagla nie trzeba za każdym razem demontować - wystarczy go zsunąć do boku i zabezpieczyć  np. karabińczykiem.

CO TO SĄ ŻAGLE ROZSUWANE ? SPRAWDŹ  www.zaglesloneczne.pl/montaż/żagl...

Żagle rozsuwane wykonujemy w kolorze białym w 2 wersjach: z materiału standardowego – siatki poliestrowej, chroniącej tylko przed słońcem oraz w wersji wodoszczelnej z materiału decor 200gr/m2.

Zacieniacze te są zupełnie inaczej wykończone niż żagle standardowe - mają nabite oczka montażowe dookoła co ok. 50 cm ( środek oczka znajduje się ok2,5 cm od krawędzi materiału; średnica oczka wynosi 12 mm). Przez oczka przepleciona jest linka fi 3mm - po której z prawej i lewej strony rozsuwa i zsuwa się żagiel. Na boku po którym żagle są rozsuwane - nabijamy podwójne oczka, dzięki czemu materiał układa się w falbanę o kształcie literki U (UUUU). Zacienacze te są bardzo popularne na wszelkiego rodzaju: pergole, patio, altany bez dachu. Polecane również pod mocno nagrzewające się dachy wykonane z poliwęglanu komorowego.

JAK PRAWIDŁOWO DOBRAĆ ROZMIAR ŻAGLA ?

Podstawą przy doborze rozmiaru żagla jest wybranie dogodnych punktów montażowych, czyli miejsc do których będziemy dokonywali montażu. W dalszej kolejności robimy pomiary i odejmujemy od tego co wyszło 30cm ( ta odległości będzie nam potrzebna na wykorzystanie: śruby rzymskiej, uchwytów żeglarskich, karabińczyków itp. akcesoriów do montażu ). Dla przykładu jeśli od punktu A do B mamy 4m, wówczas żagiel powinien mieć max 3,7m. Szczegóły dotyczące montażu żagli opisujemy w instrukcjach montażu na naszej stronie www.zaglesloneczne.pl

JAKIE SĄ MAKSYMALNE WYMIARY ŻAGLA?

Standardowo żagle wykonujemy do około 21 metrów kwadratowych . Generalnie im większy żagiel, tym bardziej wymaga bardziej przemyślanego sposobu montażu. Każdy żagiel jest wyposażony w podwójne oczka montażowe w każdym narożniku, które stanowią  jego główne mocowanie. Dodatkowo jeśli jest taka potrzeba, nabijamy oczka w połowie boków – te mocowania pełnią funkcje asekuracyjną i pomagają uzyskać odpowiednie naprężenia  - a tym samym prawidłowy montaż.

JAK POPRAWNIE ZAMONTOWAĆ ŻAGIEL? SPRAWDŹ  www.zaglesloneczne.pl/montaż/żagl...

Do montażu żagla standardowego służą oczka nabite na narożnikach które są dodatkowo wzmocnione; oczka które są po nabijane w połowie boków –pełnią funkcję asekuracyjną -  służą do podtrzymania żagla. 

CZY PRZY DUŻEJ POWIERZCHNI ŻAGLA UDA SIĘ GO DOBRZE NACIĄGNĄĆ?

Zalecamy napinanie żagla przy pomocy śrub rzymskich, które zapewniają dobre rozłożenie sił. Nie da się z żagla uzyskać  jednolitej płaskiej powierzchni  - należy liczyć się z tym, że będzie delikatnie opadał - tym bardziej-  im większe będą  odległości są miedzy punktami montażowymi. Generalnie im większy żagiel tym większy samoistny opad materiału.  Zalecamy wykonanie jak największej liczby odciągów, co spowoduje równomierne rozłożenie sił oddziałujących na żagiel w trakcie użytkowania. Napinanie tkaniny należy wykonywać równomiernie po zamontowaniu wszystkich punktów montażowych nie dopuszczając do powstania naprężeń. Niedopuszczalne jest powstanie np. fałdowania materiału na przekątnej – jeżeli dojdzie do takiej sytuacji – należy popuścić na niej napięcie żagla a nie naciągać druga przekątną.

CZY MUSZĘ DEMONTOWAĆ ŻAGIEL NA ZIMĘ?

Żagle nie muszą być zamontowane na zimę, gdyż są odporne na warunki atmosferyczne, jednak produkt powinien być używany zgodnie ze swoim przeznaczeniem - to jest do zacienienia wyznaczonego miejsca. Korzystanie z niego zimą jest raczej nieuzasadnione.

NA JAKIEJ WYSOKOŚCI ZAWIESIĆ ŻAGIEL?

Nie ma szczególnych ograniczeń na jakiej wysokości należy zawiesić żagiel. Należy jednak pamiętać o tym, że  wyżej będzie zawieszony  - tym cień będzie mniej intensywny. Dobrze jest zawiesić zacieniacz pod kątem, aby opadał ku zachodowi  -wtedy cień nie będzie „uciekał” wraz z upływem dnia.

CZY AKCESORIA DO MONTAŻU ŻAGLA, OSŁONY BALKONOWEJ SĄ W KOMPLECIE CZY TRZEBA JE ZAMÓWIĆ OSOBNO?

Należy je zamówić osobno. Wynika to z tego, że każdy z naszych Klientów ma inne potrzeby. W stałej sprzedaży posiadamy zestawy dedykowane do: do drewna, muru oraz mieszane. Na życzenie wprowadzamy również modyfikacje naszych standardów.

CZY ŻAGIEL RZECZYWIŚCIE DAJE CIEŃ? CZY RAZI PRZEZ NIEGO SŁOŃCE?

Żagiel daje około 70% do 100% zacienienia w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Wysokość zawieszenia żagla ma również znaczenie - im wyżej jest zawieszony tym cień staje się mniej  intensywny. Cień uniemożliwia nagrzewanie się takich elementów jak: okna, płytki itp.  dzięki czemu siedzenie pod nim nawet w upalne dni staje się przyjemne. Żagiel wykonany jest z białego koloru  przez co efekt patrzenia przez żagiel na słońce -  jest taki jakby patrzeć zimą na biały śnieg - razi.

JAKA JEST GWARANCJA NA ŻAGLE?

Żagle posiadają standardową gwarancja ustaloną przez prawo polskie to jest 2 lata, natomiast jeżeli  żagiel jest kupiony na firmę okres wynosi  ona  1 rok. 

CZY WYSTAWIAMY FAKTURY VAT ?

Tak, wystawiamy faktury VAT.

CZY ŚWIADCZYMY USŁUGĘ PROJEKTOWANIA, MONTAŻU?

Na ten moment  nie świadczymy usługi projektowania i montażu, jednak z chęcią doradzimy wybór odpowiedniego rodzaju żagla. W tym celu należy wysłać maila ma biuro@zaglesloneczne.pl -  najlepiej ze zdjęciem miejsca, w którym ma wisieć żagiel, z możliwymi punktami montażowymi, z zaznaczonym kierunkiem (gdzie jest północ) i wątpliwościami jakie się pojawiły.

CZY JEST MOŻLIWY ODBIÓR OSOBISTY ?

Prowadzimy sprzedaż przez Internet. Istnieje  również możliwość odbioru osobistego  dla Klientów mieszkających „po sąsiedzku”. Żagle na odbiór osobisty są pobierane z magazynu. Prosimy o składanie zamówień - rezerwacji na 2 dni przez odbiorem i kontakt telefoniczny na 2h przez planowanym przyjazdem.